Drukuj
Kategoria: Sport
Odsłony: 303
Pokonać Wałbrzych

Po wyjazdowym meczu z Lesznem czeka nas pojedynek w hali Milenium o ważne dwa punkty z czołową drużyną ligi Górnikiem Wałbrzych. W ostatniej kolejce nasi przeciwnicy pokonali we własnej hali Księżak Łowicz.


Najlepszym strzelcem Górnika jest podkoszowy Grzegorz Kulka ze średnią 14,8 na mecz. Dodatkowo zbiera on blisko 7 piłek na mecz. Wspierany jest pod koszem przez najlepiej zbierającego zawodnika drużyny Damiana Cechniaka (średnio 7,8 zbiórek na mecz). Nie możemy oczywiście zapominać o świetnie asystującym zawodniku ( 3 miejsce w lidze) Kamilu Zywercie, który rozdaje średnio 5,5 asysty na mecz. Silnym punktem drużyny trenera Grudniewskiego jest również doświadczony rzucający Krzysztof Jakóbczyk, niski skrzydłowy Damian Pieloch oraz niedawno pozyskany rzucający Karol Kamiński.


Patrząc na statystyki drużyny zdobywają ponad 82 punkty na mecz. Bardzo mocną stroną Górnika jest obrona czego dowodem jest fakt, że często tracą poniżej 80 punktów na mecz. Równie mocną stroną są zbiórki, których są liderem ligi z blisko 41 zbiórkami na mecz. Patrząc na blisko 20 letnią historię pojedynków zdecydowanie wygrywa Kotwica. Dotychczas oba zespoły spotykały się szesnastokrotnie, w których Kotwica odniosła 11 zwycięstw oraz 5 porażek. Posiadamy również lepszy bilans meczów w hali Milenium 7 zwycięstw i 1 porażka. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa SA.


Ciekawostki statystyczne:


Wygrana Kotwicy byłaby jubileuszowym 400 zwycięstwem na szczeblu rozgrywek centralnych.