Drukuj
Kategoria: Sport
Odsłony: 153
Kacper Maszczak zdobywcą Pucharu Świata

W ten weekend w Siedlcach odbyły się zawody Pucharu Świata Federacji XPC w trójboju oraz w pojedynczych bojach. Kacper Maszczak walczył w swojej ulubionej konkurencji - w martwym ciągu. W sobotę podczas weryfikacji zakwalifikował się do kategorii junior do 23 lat do 100 kg.


W niedzielę podczas zawodów już w pierwszym podejściu zaliczył 300 kg. W drugim podejściu zaliczył 312,5 kg ustanawiając tym samym nowy rekord Polski i Europy w swojej kategorii. Warto dodać, że poprzedni rekord Polski wynosił 310 kg i również należał do Kacpra. Natomiast w trzecim podejściu zaliczył aż 320 kg ponownie ustanawiając nowy rekord Polski i Europy.


- Czułem moc na tych zawodach, musiałem poprawić rekord bo to już jeden z moich ostatnich startów w kategorii juniorów. Chcę aby dobrze mnie zapamiętano choć na jakiś czas. Później w seniorach trzeba się będzie bardziej namęczyć by ustanowić rekord, ale nie odpuszczę i będę do tego dążyć!


Puchar Świata w Siedlcach był eliminacjami do Mistrzostw Świata federacji XPC, które odbędą się w Columbus w Ohio w Stanach Zjednoczonych, podczas największej imprezy sportowej ARNOLD CLASSIC. Kacper czeka teraz na oficjalną informację czy zakwalifikował się do USA.