nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Przelotne opady deszczu

11°C

Kołobrzeg

Przelotne opady deszczu

Wilgotność: 90%

Wiatr: 23 km/h

  • 24 Maj 2020

    Rain 15°C 9°C

  • 25 Maj 2020

    Przelotne opady deszczu 13°C 10°C

A A A
Strefa Małych Ratowników

W ubiegły weekend w Świnoujściu w ramach programu Mali Ratownicy zostało przeszkolonych 1189 dzieci, a to oznacza, że na podopiecznych Fundacji Echo marka Volkswagen przekaże 3567 zł.


W najbliższy weekend kolejna strefa stanie na plaży w Kołobrzegu, gdzie ratownicy medyczni będą uczyć najmłodszych podstawowych zasad pierwszej pomocy. Każde przeszkolone dziecko to 3zł przekazane na rehabilitację podopiecznych Fundacji ECHO, która wspiera w rozwoju dzieci z wadami słuchu. Czy Kołobrzeg przebije wynik Świnoujścia? Zachęcać będzie do tego Małgorzata Ohme jedna z ambasadorek projektu, która odwiedzi strefę w sobotę.


W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, Volkswagen stworzył program "Mali Ratownicy".


Jego zadaniem jest nauczenie zasad udzielania pierwszej pomocy jak największej liczby dzieci i pokazanie, że jest to bardzo proste. Program każdemu dziecku daje fantastyczną okazję do budowania jego wiedzy, umiejętności i charakteru. Zaszczepia umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, dodaje odwagi i pobudza chęć pomagania innym. W specjalnych strefach na polskich plażach, dzieci stają się super bohaterami i uczą się prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, pod czujnym okiem profesjonalnych ratowników medycznych. Od 2017 roku w ramach tej akcji przeszkolono już prawie 20 tysięcy maluchów. W tegorocznej edycji Volkswagen zdecydował się wesprzeć Fundację Echo, która pomaga w rozwoju dzieci z wadami słuchu. Każde przeszkolone dziecko w strefie Małych Ratowników to 3 zł jakie marka przekaże na rehabilitacje podopiecznych Fundacji .


W dniach 12 - 14 lipca strefa pojawi się na plaży w Kołobrzegu. Będzie można spędzić tam wspaniale czas grając w GIGA GRĘ MALI RATOWNICY. Nie zabraknie też stanowiska, przy którym będzie można zrobić wodny tatuaż, czy zdjęcie przy specjalnej ściance. Na najmłodszych będą czekać kolorowanki. Każdy kto przybędzie do Strefy i pomyślnie przejdzie szkolenie z pierwszej pomocy zdobędzie certyfikat Małego Ratownika i Super Moc Pomagania, ale też wyjątkowe wakacyjne gadżety – bidony, mini gry planszowe, mini apteczki czy latawce. Projekt wspierają w tym roku znani i lubiani: Kuba Wesołowski, Paulina Krupińska, Dorota Gardias, Iwona Cichosz oraz znani blogerzy: Marlena Wróblewska (blog Makóweczki) i Marta Lech-Maciejewska, autorka bloga Super Styler. Do Kołobrzegu w sobotę zawita natomiast Małgorzata Ohme – psycholog dziecięca.


Największą zaletą projektu jest to, że poprzez zabawę dzieci uczą się umiejętności ratowania życia. I to nie w sposób pośredni, przekazany przez rodziców, a doświadczając jej samodzielnie. To z kolei sprawia, że taką wiedzę mają szansę uwewnętrznić i zachować na bardzo długo. To wspaniała, kluczowa sprawa, bo daje dzieciom poczucie sprawczości, wpływu na własne życie i życie bliskich. Nie wyobrażam sobie już wakacji bez tego projektu, dlatego w tym roku, po raz trzeci, aktywnie wezmę udział w spotkaniu w Kołobrzegu, podczas którego z ogromną przyjemnością spotkam się z małymi bohaterami i ich rodzicami - zachęca Małgorzata Ohme.


Strefa Małych Ratowników czynna będzie od piątku do niedzieli w godzinach 9:00 -17:00, w Kołobrzegu (12-14.07), Dziwnowie (19-21.07), Darłowie (26-28.07), Ustce (2-4.08), Gdańsku (9-11.08), Łebie (16-18.08) i we Władysławowie (23-25.08).

 

71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia