Drukuj
Kategoria: Sport
Odsłony: 891
Czas na rewanż z WKK Śląsk Wrocław

Już w najbliższą sobotę (02.02) o godzinie 18:00 drużyna Energa Kotwica Kołobrzeg rozegra kolejny mecz w hali Milenium, a jej przeciwnikiem będzie WKK Wrocław. Będzie to pierwszy mecz w tym sezonie bez Dawida Mieczkowskiego na ławce trenerskiej Energa Kotwicy - do czasu wyboru nowego trenera zastępować go będzie Maciej Dudzik.


Drużyna z Wrocławia jest "Panem własnego parkietu" gdzie w tym sezonie nie odniósł jeszcze porażki, natomiast na wyjazdach idzie mu zdecydowanie gorzej i w dziesięciu meczach odnieśli jedynie dwa zwycięstwa.


WKK to stosunkowo młody zespół, który "lubuje" się w oddawaniu rzutów za 3 pkt. (3 miejsce w lidze - średnio 28 oddawanych rzutów za 3 pkt. co mecz), na szczęście z dość mizerną skutecznością (przedostatnie miejsce w lidze - 30,9%). Za to nie warto Ich faulować, ponieważ są "w czubie", jeśli chodzi o skuteczność z linii rzutów osobistych (2 miejsce w lidze 75,9%). Musimy uważać na ich szybki ręce (1 miejsce w lidze pod względem średniej ilości przechwytów - 8,7 przechwytu na mecz) i groźbę "czapy" (3 miejsce w lidze pod względem średniej ilości bloków - 3 bloki na mecz). Intensywność w obronie nie idzie wcale w parze z agresywnością, ponieważ jak na razie WKK przewodzi również w statystyce "fair-play" tzn. średniej ilości fauli na mecz (są najmniej faulującą drużyna ligi - średnio 17,0 fauli na mecz).


Niekwestionowany lider zespołu to Jakub Patok, który może nie odbiega znacząco od Jakuba Koelnera i Michała Jędrzejewskiego w średniej punktowej (Patok - 14,9 pkt./mecz, Koelner - 14,8 pkt./mecz, Jędrzejewski 14,3 pkt./mecz) natomiast przewodzi w zespole w średniej zbiórek na mecz (9,5 zbiórki na mecz - 5 miejsce w lidze), bloków (1,1 bloku na mecz - 7 miejsce w lidze), wymuszonych fauli przeciwnika (3,4 wymuszonego faulu przeciwnika), wskaźnika Eval (średni wskaźnik Eval = 21 na mecz - 3 miejsce w lidze) oraz czasu gry (średnio 35:21 minuty na mecz - 1 miejsce w lidze; jako ciekawostka - drugi wynik w lidze należy do Michała Jędrzejewskiego = 35:15 minuty na mecz).


Dotychczasowa rywalizacja Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław to zaledwie 1 mecz rozegrany we Wrocławiu - stan rywalizacji 1 - 0 dla WKK. Pora wyrównać serię.


Zapraszamy wszystkich kibiców Kotwicy do hali Milenium, by wesprzeć gorącym dopingiem "Naszych" w drodze po kolejne zwycięstwo w sezonie. Sponsorem meczu z WKK jest JOH-KAM Biały Dom. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa S.A.


Kolejna porcja w dziale: "Ciekawostki statystyczne":