nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
Czas na rewanż z WKK Śląsk Wrocław

Już w najbliższą sobotę (02.02) o godzinie 18:00 drużyna Energa Kotwica Kołobrzeg rozegra kolejny mecz w hali Milenium, a jej przeciwnikiem będzie WKK Wrocław. Będzie to pierwszy mecz w tym sezonie bez Dawida Mieczkowskiego na ławce trenerskiej Energa Kotwicy - do czasu wyboru nowego trenera zastępować go będzie Maciej Dudzik.


Drużyna z Wrocławia jest "Panem własnego parkietu" gdzie w tym sezonie nie odniósł jeszcze porażki, natomiast na wyjazdach idzie mu zdecydowanie gorzej i w dziesięciu meczach odnieśli jedynie dwa zwycięstwa.


WKK to stosunkowo młody zespół, który "lubuje" się w oddawaniu rzutów za 3 pkt. (3 miejsce w lidze - średnio 28 oddawanych rzutów za 3 pkt. co mecz), na szczęście z dość mizerną skutecznością (przedostatnie miejsce w lidze - 30,9%). Za to nie warto Ich faulować, ponieważ są "w czubie", jeśli chodzi o skuteczność z linii rzutów osobistych (2 miejsce w lidze 75,9%). Musimy uważać na ich szybki ręce (1 miejsce w lidze pod względem średniej ilości przechwytów - 8,7 przechwytu na mecz) i groźbę "czapy" (3 miejsce w lidze pod względem średniej ilości bloków - 3 bloki na mecz). Intensywność w obronie nie idzie wcale w parze z agresywnością, ponieważ jak na razie WKK przewodzi również w statystyce "fair-play" tzn. średniej ilości fauli na mecz (są najmniej faulującą drużyna ligi - średnio 17,0 fauli na mecz).


Niekwestionowany lider zespołu to Jakub Patok, który może nie odbiega znacząco od Jakuba Koelnera i Michała Jędrzejewskiego w średniej punktowej (Patok - 14,9 pkt./mecz, Koelner - 14,8 pkt./mecz, Jędrzejewski 14,3 pkt./mecz) natomiast przewodzi w zespole w średniej zbiórek na mecz (9,5 zbiórki na mecz - 5 miejsce w lidze), bloków (1,1 bloku na mecz - 7 miejsce w lidze), wymuszonych fauli przeciwnika (3,4 wymuszonego faulu przeciwnika), wskaźnika Eval (średni wskaźnik Eval = 21 na mecz - 3 miejsce w lidze) oraz czasu gry (średnio 35:21 minuty na mecz - 1 miejsce w lidze; jako ciekawostka - drugi wynik w lidze należy do Michała Jędrzejewskiego = 35:15 minuty na mecz).


Dotychczasowa rywalizacja Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław to zaledwie 1 mecz rozegrany we Wrocławiu - stan rywalizacji 1 - 0 dla WKK. Pora wyrównać serię.


Zapraszamy wszystkich kibiców Kotwicy do hali Milenium, by wesprzeć gorącym dopingiem "Naszych" w drodze po kolejne zwycięstwo w sezonie. Sponsorem meczu z WKK jest JOH-KAM Biały Dom. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa S.A.


Kolejna porcja w dziale: "Ciekawostki statystyczne":

  • ADRIAN SULIŃSKI POTRZEBUJE 11 PUNKTÓW ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY
  • SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 4 ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • PAWEŁ LASOTA POTRZEBUJE 3 ZBIÓRKI ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY
60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia