nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
Pogoń Prudnik vs Energa Kotwica Kołobrzeg 82:79

Nasza drużyna wraca do Kołobrzegu w minorowych nastrojach. Porażka boli tym bardziej, że do ostatecznego sukcesu było naprawdę blisko. To jest właśnie ta pierwsza pechowa trójka: trzecia porażka w trzecim kolejnym meczu w Prudniku.


Druga z "pechowej trójki" to nasza trzecia porażka w tym sezonie, która w tym momencie lokuje nas na 13 miejscu w tabeli. Trochę to daleko od "typowanej" pierwszej ósemki, a kolejni przeciwnicy również nie zamierzają nas rozpieszczać. Wróćmy do meczu. Pierwsza kwarta to "badanie się nawzajem". Żadna z ekip nie potrafiła wypracować przewagi większej niż 4 punkty. Końcówka kwarty to zaskakujący x-factor naszej drużyny: Kamil Izraelski. Wszedł na plac gry na minutę i czterdzieści sekund do zakończenia kwarty, w pierwszej swojej próbie trafił za 3 pkt., zebrał 1 piłkę w obronie i na 2 sekundy ustalił wynik kwarty rzutem za 2 pkt.


W drugiej kwarcie oprócz półminutowego momentu na początku gdzie na prowadzeniu był zespół Pogoni zawodnicy Energa Kotwicy Kołobrzeg utrzymywali niewielką przewagę punktową. W szczytowym momencie (8:45 kwarty) osiągnęła nawet 7 punktów. Niestety szybkie 5 punktów przeciwnika na zakończenie kwarty i na długą przerwę schodziliśmy z jedynie dwupunktową przewagą.


Trzecią kwartę od celnego rzutu doprowadzającego do remisu rozpoczął zespół z Prudnika. Po nim nastąpiła wymiana ciosów trzypunktowych – rozpoczął "nasz" Kuba Stanios, odpowiedział Grzegorz Mordzak, skontrował Jakub Zalewski a serie zakończył Kacper Stalicki. Później inicjatywę przejęli Prudniczanie, ale dzięki Naszej determinacji udało się "obronić" delikatną przewagę przed ostatnią częścią meczu.


4 kwartę rozpoczynamy od celnego rzuty Szymona Ryżka i czterech punktów przewagi "Naszych". Niestety coś się zacięło i przeciwnicy rzucili 9 punktów z rzędu wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie na 6 minut do końca meczu. Zaczęła się gra "kosz za kosz" z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy na cztery minuty i pięćdziesiąt sekund do końca meczu osiągnęli swoją największa przewagę w meczu (6 punktów). Ostateczną walkę o mecz rozpoczął Kuba Zalewski swoim celnym rzutem za 3 punkty na 3 minuty do końca, który doprowadził do stanu 80:77 dla Pogoni. Po tym jedyne rzuty które "wpadały" to te z linii rzutów osobistych. I niestety dochodzimy do tej trzeciej pechowej trójki. Była to trójka rzucona przez Jakuba Zalewskiego na remis na 15 sekund do końca. Rzut został zablokowany przez Wojciecha Pisarczyka i ostatecznie zwycięstwo zostało w Prudniku.


Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu został Tomasz Prostak ze swoimi 22 "oczkami" jednak MVP spotkania mogło trafić tylko do jednego zawodnika - Wojciecha Pisarczyka. Może nie zaimponował zdobyczami punktowymi (chociaż był 2 strzelcem drużyny ex aequo z Marcinem Sroką i Kacprem Stalickim) jednak zrobił to na 100% skuteczności (5/5 za 2 pkt. i 3/3 za 1 pkt.) a do tego zebrał 7 piłek z tablic, rozdał 4 asysty, wymusił 2 faule, przechwycił 2 piłki i rozdał 2 bloki, w tym ten najważniejszy zatrzymujący rzut na remis Jakuba Zalewskiego. Dało mu to Eval równy 28 i awans na 2 miejsce w 1 lidze w średniej Eval na mecz.


Podczas tego meczu swoje "kamienie milowe" osiągnęli:

  • Łukasz Bodych przekroczył 750 punktów zdobytych w barwach Energa Kotwicy Kołobrzeg
  • Daniel Grujić przekroczył 300 zbiórek zdobytych w barwach Energa Kotwicy Kołobrzeg


Pogoń Prudnik vs Energa Kotwica Kołobrzeg 82:79

(21:26 | 24:21 | 21:21 | 16:11)


Pogoń
: Tomasz Prostak 22 pkt., Marcin Sroka 13 pkt., Kacper Stalicki 13 pkt., Wojciech Pisarczyk 13 pkt., Grzegorz Mordzak 10 pkt., Wojciech Szpyrka 7 pkt., Tomasz Nowakowski 4 pkt., Jakub Krawczyk 0 pkt.


Kotwica
: Jakub Zalewski 17 pkt., Damian Janiak 12 pkt., Jakub Stanios 12 pkt., Łukasz Bodych 11 pkt., Daniel Grujić 9 pkt., Kamil Izraelski 6 pkt., Przemysław Wrona 4 pkt., Szymon Ryżek 4 pkt., Patryk Przyborowski 4 pkt, Gracjan Dobriański 0 pkt.

60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia