nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

  • 03 Sty. 2019

    Breezy 3°C 0°C

  • 04 Sty. 2019

    Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
Sukcesy tancerek Swan Dance z Ogniska Pracy Pozaszkolnej

Tancerki z zespołu Swan Dance przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, początek wakacji spędziły w Rzymie biorąc udział w The International Top Art Festiwal for Children and Teenagers 2018 -"La strada della musica". Trafiły tam na specjalne zaproszenie międzynarodowego Jury, jako jeden z trzech polskich zespołów. W konkursie brało udział ponad 400 tancerzy z całego świata.


Dziewczyny zatańczyły w konkurencji Etiuda Art Dance w różnych kategoriach wiekowych, taniec współczesny i klasyczny (balet). Przedstawiły dwa układy grupowe: "Królową Śniegu" (tą choreografią właśnie wywalczyły sobie awans do rzymskiego konkursu) oraz "Leć, leć…" zajmując nimi II miejsce w kategorii do 16 lat. Warto dodać, że była to jedyna grupa z tak dużym podziałem wiekowym- najmłodsze "łabędzie" mają 8 lat a najstarsze 18 lat. Na scenie w każdym z układów tańczy 24 dzieci. Do nas też więc należy rekord ilości dzieci na scenie (!!).


Tancerki Swan Dance reprezentowały także nasz kraj w konkurencjach indywidualnych i duetach. Tutaj też pokazały klasę - swoje kategorie wiekowe wygrały: Kalina Cherezińska (12-14 lat), Zaira Fitał (9-11 lat), Natasza Kozak (do 9 lat) i Małgorzata Murek (12-14 lat). Pozostałe zawodniczki Roksana Testa, Zofia Pryć, Maria Murek, Iga Szukalska, Klaudia Ciesak, Julia Kozakiewicz, Weronika Lesiak również zajęły miejsca medalowe.


Wszystkie układy zostały przygotowane przez choreografa i kierownika zespołu Panią Martę Herbowską. Organizatorzy konkursu zadbali także o "zajęcia dodatkowe" dla naszych tancerzy. Wszyscy (dzieci i rodzice, którzy w silnej grupie przyjechali się nimi opiekować) brali udział w warsztatach tanecznych z różnych, dla nas często bardzo egzotycznych, stylach tańca. Poza tym zaproszono nas do parku Zoomarine, na całodzienne wodne szaleństwo (bliskich spotkań z delfinami pewnie wielu z nas długo nie zapomni).


Mieliśmy przyjemność zwiedzać Rzym z obowiązkową wizytą w Watykanie (!). O kąpielach w Morzu Tyrreńskim, nocnej dyskotece na plaży, czy wieczornych spacerach też nie sposób zapomnieć. A zakończeniem całego naszego włoskiego pobytu był wspaniały koncert galowy w teatrze Cinecitta World, po którym mogliśmy do woli korzystać z parku rozrywki.

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia