nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

  • 03 Sty. 2019

    Breezy 3°C 0°C

  • 04 Sty. 2019

    Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
Remisowo z Warszawą

Z wielkimi kłopotami, ale w końcu udało się zorganizować w kołobrzeskiej hali dwumecz, fazy play-out z szesnastą drużyną 1 ligi. I tak, jak Energi Kotwicy kłopoty z halą, tak i z przeciwnikiem nie było łatwo. W pierwszym ze spotkań, po dwunastu zmianach prowadzenia, dwunastoma punktami zwyciężyli gospodarze, pokonując w ostatniej kwarcie przyjezdnych 22:8.


Zawody rozpoczęte dość nerwowo przez oba zespoły, poukładali lepiej "Czarodzieje". Ich 20 asyst (KK 11), 8 przechwytów (KK 3) i tylko, co warte podkreślenia, 4 straty (KK 16), nawet przy niższej skuteczności punktów zdobywanych z gry, przyniosło oczekiwany sukces. Punkty po stratach przeciwnika dały wyraźną przewagę (19:4), więcej kołobrzeżanie rzucili spod kosza (40:24), no i doskonale sprawiła się nasza "ławka" (28:7). Przewag tych starczyło na zwycięstwo i choć nieliczni kibice stracili sporo nerwów, bowiem więcej minut i prowadzenia w meczu należało do mazowieckich graczy, skończyło się dobrze.


Gorzej, niestety było w sobotę (14 kwietnia), i mimo że tu dłużej prowadzili gospodarze, trzecia kwarta (przegrana 10:21) oraz końcowe chwile meczu zadecydowały o wyniku. Po doskonale rozpoczętej pierwszej kwarcie, w której już po kilku minutach Energa Kotwica prowadziła dziewięcioma "oczkami", coś się zacięło w grze miejscowych. Fakt; grali oni bez nominalnego rozgrywającego, Pawła Dzierżaka, kontuzjowanego w pierwszym meczu. Jednak nie jest to dostatecznym usprawiedliwieniem, dla drużyny, która w sezonie zasadniczym była zdecydowanie lepsza (13 zwycięstw, przy siedmiu warszawiaków) i posiada w swoim składzie zawodników mających również staż w ekstralidze.


Na rzuconych w swojej hali 8 "trójek", goście odpowiedzieli dwunastoma, z czego dwie wpadły dwie minuty przed końcem spotkania. Ich wykonawcą był mierzący 173 cm, Paweł Hybiak ( w meczu 5x3), zdobywca w tej kwarcie 10 "oczek". Kołobrzeżanie nie potrafili nic przeciwstawić żywiołowej grze przyjezdnych, ich szybkiej, twardej defensywie, ale i prostej grze w ataku. Swoją nieporadną obroną doprowadzali do rozpaczy przybyłych widzów. "Stołeczni" biegali, podwajając obronę i kiedy wydawało się, że są już w trzeciej kwarcie, kiedy Energa Kotwica doprowadziła dwukrotnie do pięciopunktowej przewagi, do bólu umęczeni, podkręcili jeszcze tempo, niwelując straty i wychodząc na prowadzenie, którego źle grający gospodarze nie potrafili im już odebrać. Zawiodła drużyna, choć niektórzy jej członkowie ze wszystkich sił starali się nadrabiać braki reszty.


Zawodnicy sami wiedzą, kto w tym meczu nie pomógł zespołowi, doprowadzając do dość trudnej sytuacji rozgrywkowej. Tym razem statystyki nie wyglądały już tak różowo. Przy równowadze w blokach, stratach, podobnych sumach zbiórek i asyst, przegraliśmy skutecznością ataku (w tym "trójki" 8:12), punktami ze strat (9:14) i szybkiego ataku (7:13). Przegraliśmy "głupimi" stratami i brakiem obrony i pomocy w niej. Tylko dwóch, momentami trzech graczy broniło dostępu do kosza i na nic nie zdały się wskazówki i krzyki z ławki. Więcej chyba w tym dniu wiedzieli na temat obrony kibice, niż niektórzy zawodnicy na parkiecie. Na własne życzenie, gracze kołobrzeskiego zespołu skomplikowali sobie sytuację, oddając przewagę parkietu w decydujących grach, do których dojdzie w Warszawie 21 kwietnia (godz. 15.00) i 22 kwietnia (godz. 18.00). Oczekując na nie, życzymy naszym powodzenia i powrotu z tarczą do Kołobrzegu.


Energa Kotwica Kołobrzeg - KK Warszawa 76:64
(21:17 | 13:20 | 20:19 | 22:8)


Energa Kotwica Kołobrzeg - KK Warszawa 66:72
(19:19 | 20:17 | 10:21 | 17:15)


Energa Kotwica
: D.Grujić 18 (2x3) i 16 (7 zb.), Ł.Bodych 13 (8 zbiórek) i 16 (7 zb.), M.Żmudzki 8 i 0, Sz.Rduch 8 i 3, D.Neumann 7 i 5, P.Dzierżak 6, P.Przyborowski 6 i 4, P.Pawłowski 4 i 11, G.Dobriański 3 i 3 , Sz.Ryżek 3 i 8, P.Bodych 0 i 0, P.Banachowicz

KK Warszawa
: M.Wojtyński 26 i 10, M.Motel 19 i 15, P.Hybiak 6 i 24, K.Koźluk 6 i 5

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia