nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

 • 03 Sty. 2019

  Breezy 3°C 0°C

 • 04 Sty. 2019

  Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
Pierwsze mecze fazy play-off NBA

Przed rozpoczęciem spotkania wydawało się, że BALTICUS będzie miał najłatwiejsze zadanie w serii ze STARÓWKĄ, lecz jak pokazał ten mecz nic bardziej mylnego. STARÓWKA nie dała się zdominować przez wyżej notowanego przeciwnika i toczyła wyrównany bój z BALTICUSEM, prezentując dobrą skuteczność.


Dużym atutem STARÓWKI była niezwykła determinacja, która pozwalała na niwelowanie zdecydowanej przewagi fizycznej BALTICUSA. Całe spotkanie było niezwykle wyrównane i kilkukrotnie STARÓWKA zbliżała się do przeciwnika na zaledwie jeden punkt, który okazywał się barierą nie do przejścia. W efekcie BALTICUS okazał się nieznacznie lepszy, lecz STARÓWKA była bliska sprawienia dużej niespodzianki i w kolejnym meczu nie stoi na straconej pozycji.


BALTICUS - STARÓWKA BASKET 83:75

(28:24 | 17:15 | 16:16 | 22:20)

w serii do 2 zwycięstw BALTICUS prowadzi 1:0


Najlepsi strzelcy:

 • BALTICUS: Małetko A. 26 (5), Kiełbasiński T. 24 (1), Szafran R. 20
 • STARÓWKA: Żołnierczuk P. 22, Borowiecki D. 16 (5), Borok J. 11


Spotkanie czwartej z piątą drużyną sezonu zasadniczego było wielką niewiadomą, gdyż występujący w roli faworyta AKROPOLIS potrafi grać w "kratkę" przeplatając bardzo dobre mecze z tymi wręcz fatalnymi, natomiast MEGATOUR prezentuje dość wyrównaną formę lecz często brakuje tej ekipie sił w końcówce. Dość nieoczekiwanie spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia MEGATOURU 18:5, co głównie wynikało z braku skuteczności i bałaganie w szykach obronnych AKROPOLISU. Po pięciu minutach gra znacznie się wyrównała lecz AKROPOLIS nie był w stanie zniwelować straty z pierwszych fragmentów pojedynku.


Druga kwarta to już widowisko kosz za kosz z nieznaczną przewagą AKROPOLISU i do przerwy MEGATOUR prowadził różnicą 9 oczek. To co wydarzyło się po zmianie stron było wręcz niesamowite, AKROPOLIS podrażniony złym obrotem spraw, bardzo zmotywowany zaczął od pierwszej minuty w sprinterskim tempie odrabiać straty, żeby zaledwie po dwóch i pół minutach wyjść na prowadzenie. Agresja w obronie jak i skuteczne kontry sprawiały, że MEGATOUR był bezradny i przegrał tą odsłonę różnicą 14 punktów. W czwartej kwarcie gracze MEGATOURU odzyskali swój rytm i zaczęli ponownie przeważać na parkiecie. Na AKROPOLISIE zemściła się zbyt agresywna gra i trzech zawodników zakończyło mecz z 5 przewinieniami na koncie. To spowodowało, że na trzy minuty do końca AKROPOLIS musiał radzić sobie w czterech na parkiecie i niewiele brakowało, żeby z dziewięciopunktowej przewagi przeciwnika, czteroosobowy skład doprowadził do dogrywki. Ostatecznie MEGATOUR wygrał pierwsze starcie w serii i jest bliższy awansu do półfinału.


MEGATOUR - AKROPOLIS 84:81

(27:15 | 17:20 | 15:29 | 25:17)

w serii do 2 zwycięstw MEGATOUR prowadzi 1:0


Najlepsi strzelcy:

 • MEGATOUR: Kowalczyk A. 29 (1), Kobyliński A. 19, Gębala M. 14 (3)
 • AKROPOLIS: Szafulski K. 24 (1), Siedlich S. 19 (3), Ziemkiewicz P. 19 (2)


Spotkanie najlepszych dwóch drużyn sezonu zasadniczego zapowiadało się ciekawie i takie było przez pierwszą kwartę, gdzie drużyny walczyły cios za cios. Druga odsłona to popis strzelecki graczy ŻULICKIEGO i dramat w defensywie prezentowany przez ZETBUD, kwarta wygrana przez ŻULICKIEGO różnicą 15 punktów odebrała motywację i chęć do gry rywalowi. Kolejne odsłony spotkania bardzo wyrównane lecz tego dnia każda kwarta padała łupem najlepszej drużyny sezonu zasadniczego, czyli ŻULICKIEGO. Świetne zawody rozegrał zdobywca 32 punktów dla zwycięzców Grzegorz Arabas trafiając 6 razy za 3 punkty. W ZETBUDZIE tym razem zawiodła skuteczność i defensywa a w starciu na szycie takich braków się nie wybacza stąd wysokie i zasłużone zwycięstwo ŻULICKIEGO różnicą 22 oczek.


ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE - ZETBUD 87:65

(17:16 | 32:17 | 25:22 | 13:10)

w serii do 2 zwycięstw ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE prowadzi 1:0


Najlepsi strzelcy:

 • ŻULICKI C.O.: Arabas G. 32 (6), Sumiński P. 17, Filip K. 12
 • ZETBUD: Jasiński P. 22 (2), Wasilewski P. 15 (2), Djurić M. 11 (1)


KOLEJNA SERIA SPOTKAŃ W ZWIĄZKU Z MECZEM 1 LIGI ROZEGRANA ZOSTANIE W NIEDZIELĘ 15.04.2018 r.

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia