Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 226
Like Fake. Historia, której nie było

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza na spektakl Tomasza Ogonowskiego "Like Fake. Historia, której nie było", który odbędzie się 1 marca o godz. 19:00.


Kluczem do zrozumienia sztuki Tomasza Ogonowskiego "Like Fake. Historia, której nie było" w reżyserii Arkadiusza Buszko jest zdanie wypowiadane przez jednego z bohaterów: "Nic nie jest takie, jakim się wydaje". Przewrotna i osadzona w "sieciowej" współczesności opowieść o ponadczasowej wartości ludzkich uczuć rozgrywa się w świecie dzisiejszych nastolatków. W świecie, w którym królują: wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Autorzy stawiają podstawowe pytanie: co w życiu jest naprawdę ważne? Czy blichtr, poklask i pieniądze czy też bliskość innego człowieka, szacunek i wyrozumiałość? Niejednoznaczne odpowiedzi mogą być zaskakujące, zarówno dla bohaterów sztuki, jak i dla widzów.


Ogromnym atutem spektaklu jest jego strona wizualno - muzyczna. Za wizualizacje odpowiada Mikołaj Ludwik Szymkowiak, artysta rozpoznawalny i doceniany w całej Polsce, a wyjątkowe i niecodzienne: scenografię i kostiumy przygotowała poznańska Grupa Mixer. Z kolei autorem muzyki jest wybitnie utalentowany koszaliński kompozytor Maciej Osada - Sobczyński.


Spektakl przeznaczony dla widzów od lat 12.