nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Rain

12°C

Kołobrzeg

Rain

Wilgotność: 91%

Wiatr: 25 km/h

  • 08 Lip. 2020

    Małe burze 17°C 11°C

  • 09 Lip. 2020

    Zachmurzenie 19°C 12°C

A A A
Koncert Karnawałowy

Kołobrzeska Orkiestra Kameralna zaprasza na Koncert Karnawałowy. W programie arie z opery Carmen oraz Tańce węgierskie Johannesa Brahmsa. Pierwszy raz w Regionalnym Centrum Kultury wystąpią soliści: Kołobrzeżanka, mezzosopranistka, na co dzień związana z poznańską sceną muzyczną oraz niezwykle muzykalny baryton - David Roy.

Iwona Wall - absolwentka Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, obecnie studentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno - aktorskim. Początek swojej drogi artystycznej zawdzięcza Zespołowi Piosenki i Tańca "Tirlitonki" z Kołobrzegu, którego była członkinią przez 12 lat. Wraz z zespołem "Tirlitonki" występowała na scenach w Polsce i za granicą oraz została laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoje zainteresowania związane ze śpiewem rozwija pod okiem wybitnych instruktorów.


Od 2014 członkini Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnanensis, z którym realizuje wiele projektów muzycznych i edukacyjnych. Uczestniczyła w nagraniu płyty jubileuszowej z okazji 25-lecia Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnaniensis, brała udział między innymi: w Festiwalu Mozartowskim "Mozart OFF" organizowanym przez Warszawską Operę Kameralną. W 2015 roku na scenie Teatru w Grudziądzu wykonała partię Łucji w spektaklu operowym "Zamek na Czorsztynie" Karola Kurpińskiego. W 2019 kreowała partię Jadwigi z spektaklu "Kontuszowy Moniuszko" w reżyserii Krzysztofa Cicheńskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W sierpniu 2019 swoim występem uświetniła Galę Wyborów Miss Polski Stanu Illinois w Chicago.


W 2018 roku dołączyła do Poznańskiego Chóru Kameralnego Poznań Chamber Choir, z którym realizowała różnorodne projekty muzyczne m. in. na deskach scen Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Gorzowskiej, Filharmonii Szczecińskiej i wielu innych. Wraz z chórem uczestniczyła w nagraniu płyty z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich pod okiem znakomitych pedagogów m.in. Jadwigi Rappe, Jacka Laszczkowskiego, Evy Blahovej, Valerie Girard, James’a Grey’a, Brygidy Bziukiewicz - Kulig, Bożeny Harasimowicz, Jadwigi Gałęskiej- Tritt, Anny Jeremus- Lewandowskiej.Miała okazję współpracować z wybitnymi dyrygentami t.j. Krzysztof Penderecki, Przemysław Neumann, Jose Maria Florencio, Maciej Figas, Bartosz Michałowski, Warcisław Kunc, Łukasz Borowicz, Jan Zarzycki i wielu innych.Jako wokalistka realizuje wiele projektów edukacyjnych, estradowych i teatralnych występując na scenach teatrów i filharmonii, w kraju i za granicą.


David Roy - baryton. Na swoim koncie ma wiele sukcesów na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wokalnych, m.in. II miejsce na III Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach, I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku, Grand Prix na XIV Ogólnopolskim Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku. Debiutował rolą Figara w "Cyruliku Sewilskim" Gioachina Rossiniego na Scenie Kameralnej Opery Nova w ramach 11. Międzynarodowego Operowego Forum Młodych, a w lutym 2019 roku zadebiutował na dużej scenie Opery Nova rolą Belcora w spektaklu „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego. We wrześniu 2019 roku śpiewał w Filharmonii Narodowej w ramach koncertu „Paprocki In Memoriam”. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu Adama Zdunikowskiego.


Kołobrzeska Orkiestra Kameralna powstała w marcu 2019 roku z inicjatywy kołobrzeżanki Antoniny Poli Banaś. Trzon zespołu stanowi szesnastu muzyków, absolwentów akademii muzycznych, związanych z województwami zachodniopomorskim i pomorskim. Do tej pory wykonali z sukcesem dzieła Pergolesiego, Vivaldiego, Nowowiejskiego, Chopina i Kilara. Ich występy w Kołobrzeskiej Bazylice Mniejszej i regionalnym Centrum Kultury zgromadziły komplet widzów, a recenzje podkreślają oryginalne brzmienie i dojrzałość muzyczną. Do najnowszych sukcesów należy entuzjastyczne przyjecie koncertu Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej w Sztokholmie. W interpretacji Kołobrzeskiej Orkiestry publiczność usłyszała dzieła Fryderyka Chopina, Feliksa Nowowiejskiego i Wojciecha Kilara. Młodzi muzycy są otwarci na wszelkiego rodzaju projekty, czego dowodem jest wzięcie udziału w koncercie organizowanym przez Polską Żeglugę Baltycką "Chopin on a wave". Wraz z Kołobrzeską Orkiestrą Kameralną koncertowali wybitni soliści, tacy jak Joanna Tylkowska-Drożdż, Ewa Zeuner, Miłosz Sroczyński, Adam Vogelsinger.


Koncert Karnawałowy
Georges Bizet - arie z opery Carmen
Johannes Brahms - Tańce węgierskie

  • Iwona Wall - mezzosopran
  • David Roy - baryton
  • Antonina Pola Banaś - dyrygent
  • Kołobrzeska Orkiestra Kameralna


18.10.2020 godz.19 Sala Koncertowa Regionalnego Centrum Kultury
Przedsprzedaż biletów kasy RCK-a w cenie 25 złotych i 20 zł na Kołobrzeską Kartę Mieszkańca

71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Czworo dzieci i coś (Wybrzeże)
Coś się kończy, coś zaczyna (Wybrzeże)
	Zdrajca (Wybrzeże)
Obrazy bez autora (DKF)
Żegnaj mój synu (DKF)
Zdrajca (DKF)
Kino na leżakach
Ojciec (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia