Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 443
Poranki Młodego Widza. Spektakl "Calineczka" w wykonaniu Teatru Trójkąt

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Poranki Młodego Widza. W niedzielę 17 lutego o g. 11.00 zaprezentujemy spektakl "Calineczka" w wykonaniu Teatru Trójkąt. Bilety: 10 zł do nabycia w kasie RCK.


Calineczka, to spektakl bazujący na klasycznej, andersenowskiej baśni, jednak opowiedzianej w niebanalny sposób, według autorskiego scenariusza. W żywoplanowej i lalkowej konwencji oraz przestrzennej, barwnej scenografii, sceną rządzą dwie postaci - czarodziejka Przytulia i czarownica Kolczycha, a spektakl toczy się wokół rozgrywającej się między nimi rywalizacji o wpływ na los tytułowej postaci.


Ważnym elementem przedstawienia jest także udział widowni, interakcja z dziećmi, wytwarzająca się silną identyfikację z wartościami reprezentowanymi przez postaci opowieści. Osiową myślą i przesłaniem sztuki jest to, iż dzieci powinny dążyć do samodzielności i same decydować o swoim szczęściu. Oprawę muzyczną stanowią piosenki i wielowarstowe kompozycje o oryginalnym brzmieniu, uzupełniające klimat i akcję.


Obsada: Beata Beling, Urszula Zdanowicz - Łabiak, Artur Beling
Muzyka: Artur Beling
Czas trwania: ok 1h.