nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

  • 03 Sty. 2019

    Breezy 3°C 0°C

  • 04 Sty. 2019

    Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
Cykl podróżniczy "Za horyzontem": Małgorzata Dziewięcka "Seszele - Wyspy Szczęśliwe"

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza 22 lutego 2018 r. o godz. 19:00 (sala widowiskowa RCK) na kolejne spotkanie podróżnicze w ramach cyklu "Za Horyzontem" - Małgorzata Dziewięcka "Seszele - Wyspy Szczęśliwe". Bilety: 5 zł do nabycia w kasie RCK.


Fragment zatopionego kontynentu Lemurii, olbrzymie żółwie i 45 kg nasionka palm, piraci, haszysz, reggae, rastafarianie i duch komunizmu. Popularna wiedza o tych wyspach ciepłych mórz, rozpala fantazje o cudowności miesiąca miodowego, o wakacjach życia, o odnowieniu zrutyniałej duszy, czy nasyceniu zmysłów pięknem wszelkich ich form, barw, rytmów i zapachów.


Jak tyrani i dyktatorzy, złodzieje wielkiej skali chowają się po zakątkach świata zacisznych, tak i duch nieludzkich systemów, dziecko umysłu zła skrywa swe istnienie w zacisznych zakątkach świata - na Wyspach Szczęśliwych...


"Wykładam geografię. Moje stanowisko pracy jest poważne, moja praca jest odpowiedzialna, bowiem szkole przyszłych nauczycieli szkół średnich, których Seszelom ciągle brak. Ale na co zda się powaga i odpowiedzialność, gdy duch komunizmu żyję na Seszelach i robi swoje..."


Małgorzata Dziewięcka
, urodzona w Ząbkowicach Śląskich; absolwentka LO w Kłodzku oraz geografii na Uniwersytecie Wrocławskim (Dr); w latach 1981-1983 organizator w Holandii pomocy humanitarnej dla parafii, szkół, szpitali oraz 2500 indywidualnych adresatów Dolnego Śląska; nauczycielka/misjonarka w Botswanie, Indiach, na Malediwach, Seszelach, Tonga, Rosji, Peru, Boliwii, Paragwaju, Jamajce; założycielka w Botswanie Szkoły Tkactwa dla Niepełnosprawnych; korespondentka Rozgłośni Polskiej RWE; członek Explorers Club oraz Stowarzyszenia Poetów Akcept w Kołobrzegu, dziennikarka,, przewodnik sudecki, przewodnik safari, pilot wycieczek zagranicznych, tłumacz polsko - angielsko - hiszpanski, tkacz, autorka artykułów w miesięczniku "Odra", "Poznaj Świat", "Kultura" (paryska), "Rzeczypospolitej", "Przekroju" oraz książek "Lato w Polsce. Dziennik 1992" , "The Life & Times of Ngamiland. The Story of Maun. Botswana"; matka trzech córek. W 1993 roku TVP nakręciła film dokumentalny o jej życiu w Botswanie, pt. "Odnaleźć się nad Okavango". W 2009, Olgierd Budrewicz w swej książce "Z Polską w sercu" poświęca jej jeden z rozdziałów. W 2013 jej postać opisana została w serii "Niezwykli" Adama Sznajderskiego.

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Planeta Singli 3 (Wybrzeże)
Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru (Wybrzeże)
Anioł (DKF)
Kafarnaum (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia