nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
E-mailDrukuj

Za Horyzontem - tym razem o Egipcie

Wydarzenie

Za Horyzontem - tym razem o Egipcie
Tytuł:
Za Horyzontem - tym razem o Egipcie
Kiedy:
Cz, 28. maj 2015, 19:00
Gdzie:
Regionalne Centrum Kultury - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Spotkania
Odsłony
29793

Opis

Kolejna odsłona cyklu podróżniczego Za Horyzontem - tym razem o Egipcie w trzy lata po arabskiej wiośnie, Sudanie Omara al-Baszira i starożytnej Nubii opowie podróżnik Tomasz Grzywaczewski. Zapraszamy do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, 28 maja (czwartek) o godz. 19.00, wstęp wolny!

Wyprawa Nilem w stronę kraju Mahdiego znanego polskim czytelnikom z przygód Stasia i Nel, a dzisiaj jednego z najbiedniejszym i najbardziej zamkniętych na zachodnie wpływy państw świata. Opowieść o kraju prawa szarijatu leżącego na pograniczu muzułmańskiego kręgu cywilizacyjnego i „czarnej Afryki”. O palonej słońcem pustyni i ciągnących się tysiącami kilometrów pustkowiach Sahelu, które u progu XXI wieku próbują gospodarczo podbić… Chińczycy. Historia miejsca targanym wewnętrznymi konfliktami, ludobójstwem i dyktaturą, a jednocześnie pełnego przyjaznych ludzi.

Tomasz Grzywaczewski - doktorant wydziału prawa na Uniwersytecie Łódzkim specjalizujący się w międzynarodowych gazo- i ropociągach. Jako dziennikarz współpracował m.in. z Wprost i Dziennikiem Gazetą Prawną, publikował w Do Rzeczy, National Geographic Traveler, Reader’s Digest, Focus Historia, Explorers Web. Jest stałym współpracownikiem magazynu Podróże. Realizuje własne projekty reportersko-podróżnicze, w tym m.in. Long Walk Plus Expedition - wyprawę z Syberii do Indii śladami polskich uciekinierów z Gułagu i Dead Road 1953-2013 - wyprawę na Transpolarną Magistralę Kolejową, syberyjską kolej-widmo zw. Drogą Umarłych. Na swoim koncie ma ponad 150 publicznych wystąpień dla biznesu, w instytucjach kultury, placówkach oświatowych, wyższych uczelniach i konferencjach, w tym m.in. TEDxWarsaw. Jest współautorem książki „Długi marsz do wolności” i autorem książki „Przez dziki Wschód” nagrodzonej nagrodą Magellana dla najlepszego reportażu podróżniczego 2012 r. Gościnnie publikował również w książkach innych autorów, m.in. w Pojechanych Podróżach.

sala widowiskowa RCK
wstęp wolny


Miejsce

Regionalne Centrum Kultury
Lokalizacja:
Regionalne Centrum Kultury - Strona WWW
Ulica:
ul. Solna 1
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kup Bilecik

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia