nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Przelotne opady deszczu

18°C

Kołobrzeg

Przelotne opady deszczu

Wilgotność: 80%

Wiatr: 13 km/h

  • 03 Lip. 2020

    Przelotne opady deszczu 19°C 15°C

  • 04 Lip. 2020

    Zachmurzenie 21°C 15°C

A A A
E-mailDrukuj

Koncert "Muzyka w Katedrze"

Wydarzenie

Koncert
Tytuł:
Koncert "Muzyka w Katedrze"
Kiedy:
Cz, 22. sierpień 2019, 20:30
Gdzie:
Bazylika NMP (katedra) - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Koncerty
Odsłony
3290

Opis

KONCERT FINAŁOWY pt. "MUZYKA KATEDR"

Orkiestra Świętego Marcina
Łukasz Kuropaczewski - gitara
Aleksander Dębicz - fortepian
Piotr Deptuch - dyrygent

MOST KULTURALNY POZNAŃ - KOŁOBRZEG


Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska oraz Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zapraszają na XIX Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze". Koncert 22.08.2019, czwartek, godz. 20.30. Koncert finałowy pt. "Muzyka katedr". Orkiestra Świętego Marcina, Łukasz Kuropaczewski-gitara, Aleksander Dębicz-fortepian, Piotr Deptuch - dyrygent. MOST KULTURALNY POZNAŃ -KOŁOBRZEG. Bilety: 35 zł ( normalne), 30 zł (ulgowe). Bazylika


Zapraszamy na koncert finałowy XIX Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze” będący jednocześnie inauguracją potrójnego projektu, który zostanie wykonany w innych najstarszych polskich archikatedrach w Gnieźnie (23.08) i w Poznaniu (24.08). Katedry średniowieczne pozostają do dziś świadectwem ludzkiego geniuszu, ale i hołdu składanego Stwórcy. Wyrażają uniwersalizm i moc kultury europejskiej. Gdy płonie symbol fenomenu i jedności tej kultury, jak Notre-Dame de Paris, na nowo wzbudza tę jedność. W jej duchu festiwalowa publiczność podczas czwartkowych koncertów kontemplowała dzieła kultury europejskiej od Wschodu po Zachód. W jej duchu zabrzmi Wielki Finał kołobrzeskiego festiwalu. Filarem koncertu będzie Orkiestra Świętego Marcina pod dyrekcją Piotra Deptucha - zespół złożony z muzyków Teatru Muzycznego w Poznaniu, oraz niewielkiego grona artystów zewnętrznych, powołany przez Teatr Muzyczny zarówno po to, by stworzyć przestrzeń rozwoju dla swych znakomitych instrumentalistów, jak i po to, by antycypować obecność Teatru przy ulicy Świętego Marcina, gdzie powstaje nowa siedziba instytucji. W koncercie wystąpią znakomici soliści - światowej sławy gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, były wykładowca University of Pennsylvania w Filadelfii, obecnie Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jest cenionym wykładowcą kursów i lekcji mistrzowskich podczas wielu festiwali gitarowych w Europie oraz na Uniwersytetach w Europie i obu Amerykach, koncertował w najważniejszych salach koncertowych świata. Po raz pierwszy w Kołobrzegu oklaskiwać będziemy Aleksandra Dębicza, wielokrotnie nagradzanego podczas prestiżowych konkursów pianistycznych w Polsce i za granicą, zwycięzcę międzynarodowego konkursu kompozycji i improwizacji ad hoc do obrazu Transatlantyk Instant Composition Contest pianistę, ale i kompozytora. Jego premierowa kompozycja, która zostanie wykonana w Kołobrzegu „PasaCatedral” to gra słów. Odnosi się zarówno do passacagli, której pewne znamiona posiada skomponowany przez niego utwór, jak i jej etymologii (pasar - chodzić, calle - ulica, tutaj - katedra). Katedra jako budynek jest dla kompozytora punktem odniesienia jako dziedzictwo kulturowe Europy a także świadkiem wielkiej historii. W programie koncertu znajdą się również: Koncert D-dur na gitarę i smyczki Antonio Vivaldiego, Idylla Zygfryda Ryszarda Wagnera, Aqua e vinho Aleksandra Dębicza, Koncert d-moll Jana Sebastiana Bacha.


Bilety na koncert finałowy w cenie: 35 zł normalne i 30 zł ulgowe ( dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1, przy wejściu do Bazyliki w czwartek, godzinę przed koncertem i na stronie www.kupbilecik.pl.


Noty biograficzne


Łukasz Kuropaczewski
- absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Piotra Zaleskiego oraz Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w Baltimore, USA. Występował z recitalami w wielu krajach Europy, w Japonii, Chinach, Kanadzie, USA, Meksyku oraz Panamie. Koncertował w najważniejszych salach koncertowych świata. Wykładowca University of Pennsylvania w Filadelfii (2007 - 2010), od 2008 roku Akademii Muzycznej w Poznaniu. Prowadzi kursy i lekcje mistrzowskie podczas wielu festiwali gitarowych w Europie oraz na Uniwersytetach w Europie i obu Amerykach. Nagrał pięć płyt CD z których trzy (“Polish Music”, “Aqua e Vinho” i “Nocturnal”) otrzymały nominacje do Nagrody Fryderyki.


Aleksander Dębicz
- pianista, kompozytor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej. Laureat programów stypendialnych, uczestnik międzynarodowych kursów mistrzowskich. Wielokrotnie nagradzany podczas prestiżowych konkursów pianistycznych w Polsce i za granicą, zwycięzca międzynarodowego konkursu kompozycji i improwizacji ad hoc do obrazu Transatlantyk Instant Composition Contest (2013). Koncertował w Polsce i za granicą (m.in. Niemcy, Francja, Rumunia, Włochy, Austria, Turcja). Debiutancki album Cinematic Piano (2015, Warner Music Poland). Współpracuje z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.


Piotr Deptuc
- współpracował z Operą Wrocławską, Operą i Operetką w Szczecinie, Teatrem Wielkim w Łodzi i w Poznaniu, bydgoską Operą Nova, Operą na Zamku w Szczecinie (kierownik muzyczny i konsultant repertuarowy sceny w latach 2007-2012). Od 2014 związany z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, od sezonu 2015/2016 zastępca dyrektora ds. artystycznych. Jako kierownik muzyczny przygotował premiery musicali: Jekyll & Hyde oraz Evita. Poprowadził od pulpitu dyrygenckiego koncertowe wykonanie Jesus Christ Superstar i polską prapremierę musicalu Zakonnica w przebraniu. Obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie (2012), obecnie adiunkt w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Repertuar dyrygenta obejmuje dzieła od klasycyzmu po współczesną awangardę.


Prowadzenie koncertów: Beata Górecka


Bilety w cenie: 25 zł normalne i 20 zł ulgowe ( dzieci, młodzież, emeryci i renciści), z wyłączeniem koncertu finałowego (22.08.2019), do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1 oraz przy wejściu do Bazyliki w czwartki godzinę przed koncertem. Bilety także na stronie www.kupbilecik.pl.


Bilety na koncert finałowy (22.08.2019) w cenie : 35 zł normalne i 30 zł ulgowe ( dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1 oraz przy wejściu do Bazyliki w czwartek, godzinę przed koncertem. Bilety także na stronie www.kupbilecik.pl


Miejsce

Bazylika NMP (katedra)
Lokalizacja:
Bazylika NMP (katedra) - Strona WWW
Ulica:
ul. Mariacka 5
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kup Bilecik

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Naprzód (Wybrzeże)
1917 (Wybrzeże)
W lesie dziś nie zaśnie nikt (Wybrzeże)
Kino na leżakach
Obrazy bez autora (DKF)
Żegnaj mój synu (DKF)
Zdrajca (DKF)
Kino na leżakach
Ojciec (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia