Drukuj

XIX Puchar Bałtyku im. W. Klęsk w siatkówce plażowej

Wydarzenie

XIX Puchar Bałtyku im. W. Klęsk w siatkówce plażowej
Tytuł:
XIX Puchar Bałtyku im. W. Klęsk w siatkówce plażowej
Kiedy:
Cz, 27. czerwiec 2019 - N, 30. czerwiec 2019
Gdzie:
Plaża Centralna - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategorie:
Plener , Sport
Odsłony
4148

Opis

 

XIX Ogólnopolski Młodzieżowy Puchar Bałtyku im. W.Klęsk w siatkówce plażowej jest kolejną odsłoną cyklicznej imprezy siatkówki plażowej dla dzieci i młodzieży. Odbędzie się w dniach 27-30.06. na obiekcie MOSiR Kołobrzeg - plaży Millenium ( obok molo) w Kołobrzegu. Jego pomysłodawcą i twórcą był znany sędzia i propagator tej dyscypliny- Wojciech Klęsk.


Pierwszy turniej pn. Puchar Bałtyku w siatkówce plażowej odbył się w 1999 r w dwóch odsłonach. Najpierw jeden z turniejów odbył się w Sopocie a następnie rozegrano Finał Pucharu Bałtyku w Darłówku. Od tego czasu kolejne edycje Pucharu umiejscowione były wyłącznie w woj. Zachodniopomorskim a za jego organizację odpowiada Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej. Od tego czasu impreza rozwijała się w błyskawicznym tempie. Rosła jej popularność i zasięg. Turniej rozgrywano początkowo dla dwóch kategorii wiekowych- kadetów, kadetek oraz juniorów i juniorek. Od dwóch lat wyróżniono również osobną kategorię dla młodzików i młodziczek. Poprzednia edycja Pucharu Bałtyku pobiła wszelkie rekordy popularności. W zawodach udział wzięło 117 drużyn. Rozegrano w sumie ponad 300 spotkań na 9 boiskach. W zawodach wzięło udział wielu późniejszych medalistów Młodzieżowych Mistrzostw Polski.


Tegoroczna, 19-edycja zapowiada się bardzo ciekawie. Turniej, na którym mecze odbywać się będą równocześnie na 10 boiskach zlokalizowany będzie na plaży Millenium obok molo w Kołobrzegu. Organizatorzy już zanotowali ponad 100 zgłoszonych drużyn. Turniej będzie miał formułę międzynarodową ponieważ wśród zgłoszonych drużyn znajdują się również pary z Czech i Łotwy. Największą ilość drużyn zgłosił klub ECO Uni Opole-13. Wśród dotąd zgłoszonych klubów, najdłuższą drogę do pokonania (nie licząc drużyn zagranicznych) mieć będzie KS Siatkarz Beskid Skoczów (721 km) niewiele bliżej- również ponad 700 km mają do pokonania siatkarze z KS Górnik Radlin i MKS Będzin.


Zawody odbędą się dzięki współpracy PZPS, ZZPS, MOSiR Kołobrzeg i Zachodniopomorskiej Federacji Sportu. Organizację wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Urząd Miasta Kołobrzeg i KPS CHEMIK Police. Do grona sponsorów Pucharu Bałtyku dołączyły: Jan Niezbędny, Tatarek, Uzdrowisko Wieniec Zdrój- producent wody Selenka, Kolastyna, STR 8 i C THRU.


Aby zagrać w XIX Młodzieżowym Pucharze Bałtyku w siatkówce plażowej, należy wysłać zgłoszenie drogą mailową do organizatora i mieć ważne badania lekarskie. Szczegóły na stronie zzps.pl.


Termin: 27 - 30 czerwca
Miejsce: Plaża Milenium (obok molo)


Miejsce

Lokalizacja:
Plaża Centralna
Ulica:
Aleja Nadmorska na prawo od mola
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland