nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Częściowe zachmurzenie

13°C

Kołobrzeg

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 69%

Wiatr: 16 km/h

  • 29 Maj 2020

    Częściowe zachmurzenie 16°C 8°C

  • 30 Maj 2020

    Częściowe zachmurzenie 13°C 10°C

A A A
E-mailDrukuj

XIX Puchar Bałtyku im. W. Klęsk w siatkówce plażowej

Wydarzenie

XIX Puchar Bałtyku im. W. Klęsk w siatkówce plażowej
Tytuł:
XIX Puchar Bałtyku im. W. Klęsk w siatkówce plażowej
Kiedy:
Cz, 27. czerwiec 2019 - N, 30. czerwiec 2019
Gdzie:
Plaża Centralna - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategorie:
Sport , Plener
Odsłony
4944

Opis

 

XIX Ogólnopolski Młodzieżowy Puchar Bałtyku im. W.Klęsk w siatkówce plażowej jest kolejną odsłoną cyklicznej imprezy siatkówki plażowej dla dzieci i młodzieży. Odbędzie się w dniach 27-30.06. na obiekcie MOSiR Kołobrzeg - plaży Millenium ( obok molo) w Kołobrzegu. Jego pomysłodawcą i twórcą był znany sędzia i propagator tej dyscypliny- Wojciech Klęsk.


Pierwszy turniej pn. Puchar Bałtyku w siatkówce plażowej odbył się w 1999 r w dwóch odsłonach. Najpierw jeden z turniejów odbył się w Sopocie a następnie rozegrano Finał Pucharu Bałtyku w Darłówku. Od tego czasu kolejne edycje Pucharu umiejscowione były wyłącznie w woj. Zachodniopomorskim a za jego organizację odpowiada Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej. Od tego czasu impreza rozwijała się w błyskawicznym tempie. Rosła jej popularność i zasięg. Turniej rozgrywano początkowo dla dwóch kategorii wiekowych- kadetów, kadetek oraz juniorów i juniorek. Od dwóch lat wyróżniono również osobną kategorię dla młodzików i młodziczek. Poprzednia edycja Pucharu Bałtyku pobiła wszelkie rekordy popularności. W zawodach udział wzięło 117 drużyn. Rozegrano w sumie ponad 300 spotkań na 9 boiskach. W zawodach wzięło udział wielu późniejszych medalistów Młodzieżowych Mistrzostw Polski.


Tegoroczna, 19-edycja zapowiada się bardzo ciekawie. Turniej, na którym mecze odbywać się będą równocześnie na 10 boiskach zlokalizowany będzie na plaży Millenium obok molo w Kołobrzegu. Organizatorzy już zanotowali ponad 100 zgłoszonych drużyn. Turniej będzie miał formułę międzynarodową ponieważ wśród zgłoszonych drużyn znajdują się również pary z Czech i Łotwy. Największą ilość drużyn zgłosił klub ECO Uni Opole-13. Wśród dotąd zgłoszonych klubów, najdłuższą drogę do pokonania (nie licząc drużyn zagranicznych) mieć będzie KS Siatkarz Beskid Skoczów (721 km) niewiele bliżej- również ponad 700 km mają do pokonania siatkarze z KS Górnik Radlin i MKS Będzin.


Zawody odbędą się dzięki współpracy PZPS, ZZPS, MOSiR Kołobrzeg i Zachodniopomorskiej Federacji Sportu. Organizację wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Urząd Miasta Kołobrzeg i KPS CHEMIK Police. Do grona sponsorów Pucharu Bałtyku dołączyły: Jan Niezbędny, Tatarek, Uzdrowisko Wieniec Zdrój- producent wody Selenka, Kolastyna, STR 8 i C THRU.


Aby zagrać w XIX Młodzieżowym Pucharze Bałtyku w siatkówce plażowej, należy wysłać zgłoszenie drogą mailową do organizatora i mieć ważne badania lekarskie. Szczegóły na stronie zzps.pl.


Termin: 27 - 30 czerwca
Miejsce: Plaża Milenium (obok molo)


Miejsce

Lokalizacja:
Plaża Centralna
Ulica:
Aleja Nadmorska na prawo od mola
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kup Bilecik

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia