nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
E-mailDrukuj

One Billion Rising Nazywam się Miliard

Wydarzenie

One Billion Rising Nazywam się Miliard
Tytuł:
One Billion Rising Nazywam się Miliard
Kiedy:
Pt, 14. grudzień 2018, 17:00
Gdzie:
Dziedziniec Ratusza - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategorie:
Spotkania , Sport , Imprezy okolicznościowe
Odsłony
4592

Opis

Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie "nie", aby udowodnić winę gwałciciela.


Dlatego w 2019 roku tematem wiodącym akcji w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne. Wszystkie mamy prawo do kontaktów intymnych bez przemocy! Tylko "tak" oznacza zgodę na seks, a "nie" znaczy "nie". To musi się stać oczywiste.Akcję One Billion Rising zapoczątkowała Eve Ensler, autorka słynnych "Monologów waginy", działaczka feministyczna i antyprzemocowa. 14 lutego 2013 roku po raz pierwszy kobiety na całym świecie wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej. W ciągu kolejnych lat akcja rozwijała się, przyłączały się do niej kobiety z kolejnych krajów, miast i wsi, poruszając takie tematy jak: przemoc ekonomiczna, przemoc na tle rasowym, przemoc ze względu na płeć, przemoc spowodowaną przez wojny, korupcję, instytucje, przemoc spowodowaną przez kapitalistyczną chciwość i wiele innych. Każdy kraj czy miejscowość wybierała i dodawała kolejne formy przemocy, które były dla lokalnej społeczności najważniejsze. Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, bo tańcząc rządzę swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię.


Kołobrzeg już po raz trzeci jako jedno z kilkudziesięciu miast w Polsce bierze udział w akcji One Billion Rising Nazywam się Miliard. Finał odbędzie się 14.02.2019 r. o godz.17.00 na Dziedzińcu Ratusza pod ogólnopolskim hasłem "Tylko tak oznacza zgodę", podkreślając, że seks bez wyraźnej zgody to gwałt. Uczestnicząc w finale okazujesz solidarność i wsparcie dla uczestniczek akcji oraz wszystkim ofiarom przemocy.


 Miejsce

Dziedziniec Ratusza
Lokalizacja:
Dziedziniec Ratusza
Ulica:
ul. Armii Krajowej 12
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kup Bilecik

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia