Drukuj
Kategoria: Samorządowy Serwis Informacyjny
Odsłony: 836
Jubileusz Klubu Pioniera

W środę w sali Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 40-lecia Klubu „Pioniera” oraz 35-lecia Chóru „Pioniera”. Były jubileuszowe przemówienia i życzenia, a także krótki koncert chórzystów.


Klub Pioniera Miasta Kołobrzegu został powołany w 1979 r. w ramach uroczystości 35 rocznicy walk o Kołobrzeg. Pierwszym Przewodniczącym Klubu był Stefan Ważyński. Przez wiele lat Klub Pioniera był integralną częścią Kołobrzeskiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego. Klub został zarejestrowany 31 lipca 2003 roku w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nazwą: Stowarzyszenie Klub Pioniera Miasta Kołobrzegu. Przewodniczącą Klubu jest Pani Krystyna Gawlik. Członkami Klubu są mieszkańcy Kołobrzegu, którzy osiedlili się w Kołobrzegu po 1947 roku.


Celem Klubu jest krzewienie umiłowania miasta Kołobrzegu, jego osiągnięć, dorobku i perspektyw rozwojowych, organizowanie imprez o charakterze społeczno-oświatowym oraz współdziałanie z młodymi ludźmi dla pogłębienia i utrwalenia najszlachetniejszych idei związanych z Kołobrzegiem.

 Galeria Foto: miastokolobrzeg.pl

Jubileusz Klubu Pioniera
Jubileusz Klubu Pioniera
Jubileusz Klubu Pioniera
Materiał wideo: informacje.kolobrzeg.pl