Drukuj
Kategoria: Rzecznik Prasowy
Odsłony: 429
Odnośnie materiału "Śmietnik zamiast fontanny"

Odnośnie materiału "Śmietnik zamiast fontanny", która ukazała się na portalu www.informacje.kolobrzeg.pl informuję, iż Rada Osiedla nr 6 wnioskowała o postawienie placu zabaw wraz z fontanną (w ramach budżetu osiedlowego), jednak w innym miejscu niż to zaplanowane pod budowę pojemników podziemnych.


Rada Osiedla wskazała miejsce na pustym placu przy smażalni „Karmazyn”, które znajduje się w głębi zabytkowego parku. Po analizie wykonanej przez biuro Konserwatora Zabytków okazało się, że zaproponowany teren mógł stanowić część dawnego cmentarza, a prace ziemne przy budowie fontanny i wykonanie przyłącza wody mogłyby przechodzić przez teren dawnych pochówków.


Dlatego pomysł budowy fontanny w tym miejscu został zaopiniowany negatywnie. Pojemniki podziemne służące do selektywnej zbiórki odpadów będą zlokalizowane na skraju parku przy drodze – poza obszarem dawnego cmentarza. Ich lokalizacja przy jednym z głównych ciągów komunikacyjnych nad morze nie jest przypadkowa. Liczba zbieranych odpadów w tym miejscu (szczególnie w sezonie) jest bardzo duża. Ich budowa ma zwiększyć czystość w zabytkowym parku.