nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

  • 03 Sty. 2019

    Breezy 3°C 0°C

  • 04 Sty. 2019

    Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
Rekordowa akcja "Pola nadziei"

Rekordowa liczba wolontariuszy i rekordowa suma. To efekt akcji Pola Nadziei przeprowadzonej na rzecz kołobrzeskiego hospicjum. Od samego rana hol hospicjum stacjonarnego w Kołobrzegu zamienił się w centrum dowodzenia wielką akcją. Jedni odbierali identyfikatory i żonkile, inni rozliczali się z wykonanego zadania.


W tym roku rzesza wolontariuszy wyruszyła na ulice kurortu, zachęcając mieszkańców i turystów do zasilenia konta hospicjum. To wyjątkowa dla kołobrzeskiej placówki edycja akcji Pola Nadziei. W tym roku po raz pierwszy zachęcają ofiarodawców nie do wsparcia budowy, ale by pomogli hospicjum stacjonarnemu w funkcjonowaniu.


- Dzięki wolontariuszom, którzy zaoferowali swoje chęci, swój czas, a przede wszystkim swoje serca, Kołobrzeg zakwitł żółtymi żonkilami
- cieszy się Alina Hajdamowicz, koordynator wolontariatu działającego przy kołobrzeskim hospicjum. - Zgłosiło się 379 wolontariuszy, a byłoby ich znacznie więcej. Ze względów organizacyjnych, rejestrację prowadziliśmy tylko do czwartku, więc w piątek i sobotę odbierałam jeszcze mnóstwo telefonów od chętnych - mówi, dodając, że za kwestującymi stoją także ci, którzy zadbali o to, by wolontariusze nie opadli z sił, przygotowując dla nich ciasta oraz dostarczając napoje.


Nie tylko żółte żonkile, ale także chleb ze smalcem, kiszone ogórki, grochówka i własnoręcznie przygotowane słodkości zachęcały do wsparcia kołobrzeskiego hospicjum. Przed ratuszem z pysznym kiermaszem rozstawili się uczniowie kołobrzeskich szkół ponadgimnazjalznych i zaprzyjaźniony Zespół Szkół z Gościna.


- Bardzo cieszymy się, że zaproponowano nam taką współpracę. Korzyści są obopólne - dla hospicjum to wsparcie, dla nas także promocja szkół. I, co ważne, nikogo nie trzeba było specjalnie przekonywać, że to potrzebna akcja - uczniowie naszych szkół chodzą w żółtych koszulkach kwestując, a także przygotowali te stoiska
- mówi Bożena Wojnowska, kierownik gospodarczy ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza


- Przygotowywałyśmy te kanapki od samego rana, ale warto było. Jesteśmy szkołą mundurową, a mundur zobowiązuje do niesienia pomocy. Tym bardziej że to bardzo potrzebna i ważna akcja, z której dochód przeznaczony jest dla hospicjum
- podkreśla Kamila Gajewska, uczennica gościńskiej szkoły.


Drugi rekord to zebrana podczas tegorocznej edycji akcji kwota. Jak podają organizatorzy, konto kołobrzeskiego hospicjum zasili ponad 34 tys. zł i prawie 120 euro.


- Takie akcje to pieniądze, które są bardzo ważne, ale akcja ma także inny wymiar. Przed każdą powtarzam naszym wolontariuszom, że dla nich to jedna ofiarowana godzina, dla naszych pacjentów - szansa na właściwą opiekę i godne warunki. Obecność wolontariuszy to sygnał dla mieszkańców i turystów, że w Kołobrzegu jest to ważne miejsce, jakim jest hospicjum. To także zaproszenie: może ja też, zamiast siedzieć przed telewizorem, zrobię coś dobrego? Może włączę się w pomaganie?
- dodaje A. Hajdamowicz.

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia