Drukuj
Kategoria: Dla Przedsiębiorców
Odsłony: 476
Zatrudnianie przedsiębiorców - regulacje prawne na obszarze transgranicznym

Centra Usługowo - Doradcze Euroregionu POMERANIA w Koszalinie i Karlinie pragną zaprosić Państwa do wzięcia udziału w: 88. Polsko - Niemieckim Forum Przedsiębiorców pn. "Zatrudnianie przedsiębiorców - regulacje prawne na obszarze transgranicznym", które odbędzie się 1 października 2019 r. w sali konferencyjnej HUDSON Bożena Jaremko przy ul. Połczyńskiej 18 w Koszalinie.


W związku z dużym zainteresowaniem tematem dot. zatrudniania cudzoziemców na obszarze transgranicznym, postanowiliśmy wyjść naprzeciw Państwa prośbom i zorganizować Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców ,podczas którego specjaliści z dziedziny zatrudnienia, kadr podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Będą to m.in. przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, AOK. Podczas spotkania omówione zostaną przepisy regulujące kwestie przyjazdu i pobytu cudzoziemców na obszarze transgranicznym, podejmowania przez nich pracy , opodatkowania dochodów uzyskiwanych w Polsce przez cudzoziemców i za granicą przez Polaków (umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania i krajowe przepisy podatkowe) oraz przepisy dotyczące koordynacji ubezpieczeń społecznych w Unii Europejskiej.


Uczestnicy zostaną zapoznani z najnowszymi aktami prawnymi z zakresu zatrudniania cudzoziemców, zaprezentowane zostaną również zmiany, które przewiduje nowelizacja ustawy o cudzoziemcach w zakresie pobytu i zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Projekt współfinansowany ze środków EFRR (INTERREG V A). Udział w Forum pozwoli na wyczerpujące poznanie i zgłębienie tematyki praktycznego zastosowania wiedzy z tego zakresu.


Jako organizatorzy wyrażamy głęboką nadzieję, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością, wzbogacając czas przeznaczony do dyskusji o indywidualne doświadczenia.


Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do dnia 24.09.2019 r. drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji: