nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Przelotne opady

17°C

Kołobrzeg

Przelotne opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 22 km/h

  • 05 Lip. 2020

    Przelotne opady 23°C 16°C

  • 06 Lip. 2020

    Rain 20°C 15°C

A A A
E-mailDrukuj

Uroczysty koncert Chóru Jedność

Wydarzenie

Uroczysty koncert Chóru Jedność
Tytuł:
Uroczysty koncert Chóru Jedność
Kiedy:
Pt, 24. kwiecień 2015, 18:00
Gdzie:
Regionalne Centrum Kultury - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Koncerty
Odsłony
32530

Opis

W podziękowaniu  wieloletniemu dyrygentowi i kierownikowi chóru Pani Jadwidze Łomasko 24 kwietnia 2015 r. godz. 18.00, sala koncertowa ratusza w Kołobrzegu Prezydent Miasta Kołobrzeg, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kołobrzegu i  Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zapraszają na uroczysty koncert chóru "Jedność", zorganizowany w podziękowaniu pani Jadwidze Łomasko za wieloletnie dyrygowanie i prowadzenie chóru.

 

Chór "Jedność" w ubiegłym roku obchodził 20-lecie swojego istnienia i od początku prowadzony był przez Jadwigę Łomasko występującą  w roli dyrygenta i jej brata Henryka Zarembę - akompaniatora, kompozytora i autora aranżacji wielu pieśni wykonywanych przez chór.  Ten wyjątkowy koncert odbędzie się 24 kwietnia br., w piątek, w sali koncertowej ratusza. Wstęp wolny.

 

Chór "Jedność" działa przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kołobrzegu przy wsparciu Regionalnego centrum Kultury w Kołobrzegu. Od  września 2007 roku, zastępując swojego schorowanego brata pani Jadwiga przejęła na siebie obowiązki kierownika chóru, pozostając jednocześnie jego dyrygentem. Zawsze dbała o to, aby chór włączał do swojego repertuaru autorskie kompozycje Henryka Zaremby, który tworząc niepowtarzalny styl tego chóru wyspecjalizował się zwłaszcza w utworach o tematyce emeryckiej, kołobrzeskiej, żołnierskiej, ale i  religijnej.  W repertuarze chóru, obok już wymienionych znajdują się także pieśni patriotyczne, marynistyczne, kresowe oraz okolicznościowe. Chór podczas koncertów dla mieszkańców i kuracjuszy wykonuje popularne przeboje muzyki rozrywkowej, ma w repertuarze zestaw piosenek pochodzących z kołobrzeskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej. Pozostając w przyjaźni ze środowiskiem seniorów niemieckich chór "Jedność" koncertował w Niemczech (Berlin Pankow, Eberswalde, Prenzlau). Oklaskiwany był na Litwie w Domu Polskim w Wilnie, gdzie przyjęto go ze łzami wzruszenia. Chór "Jedność" reprezentował nasze  miasto na przeglądach zespołów artystycznych w Koszalinie i Świdwinie. W 2000 roku  za wykonanie "Mołdawianki" podczas koszalińskiego przeglądu przez nieżyjącego już  Józefa Ulewicza chórowi przyznane zostało I miejsce. Za swoją działalność chór "Jedność" uhonorowany został m.in. Odznaką Honorową "Sybirak" nadaną przez Związek Sybiraków w Warszawie, Złotą Odznaką Honorową przyznaną przez Zarząd Główny Związku Emerytów, Rencistów   i Inwalidów w Warszawie, odznaką "Zasłużony dla "Społem".


Miejsce

Regionalne Centrum Kultury
Lokalizacja:
Regionalne Centrum Kultury - Strona WWW
Ulica:
ul. Solna 1
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kup Bilecik

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Kino na leżakach
Obrazy bez autora (DKF)
Żegnaj mój synu (DKF)
Zdrajca (DKF)
Kino na leżakach
Ojciec (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia