nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Przelotne opady

17°C

Kołobrzeg

Przelotne opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 22 km/h

  • 05 Lip. 2020

    Przelotne opady 23°C 16°C

  • 06 Lip. 2020

    Rain 20°C 15°C

A A A
E-mailDrukuj

Europejskie Warsztaty Muzyczne i Letnie Warsztaty Orkiestrowe

Wydarzenie

Europejskie Warsztaty Muzyczne i Letnie Warsztaty Orkiestrowe
Tytuł:
Europejskie Warsztaty Muzyczne i Letnie Warsztaty Orkiestrowe
Kiedy:
Cz, 23. lipiec 2015, 20:30
Gdzie:
Regionalne Centrum Kultury - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Koncerty
Odsłony
28418

Opis

XV edycja Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze" obfituje w koncerty orkiestr. Przed nami kolejny, tym razem będzie to Orkiestra XI Europejskich Warsztatów Muzycznych i Letnich Warsztatów Orkiestrowych pod dyrekcją Jana Staniendy. W koncercie wezmą udział również profesorowie warsztatów: Magdalena Szczepanowska - skrzypce, Magdalena Rezler-Niesiołowska - skrzypce, Lidia Grzanka - Urbaniak - wiolonczela, Piotr Reichert - altówka, Krzysztof Śmietana - skrzypce, Adam Wagner - skrzypce, Leszek Sokołowski - kontrabas.

Na skrzypcach zagra również sam Jan Stanienda - wirtuoz tego instrumentu, dyrektor artystyczny Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej "Wratislavia“. Muzyczne sławy, oklaskiwane niemal na wszystkich kontynentach wystąpią u boku swoich uczniów - uczestników tegorocznych warsztatów odbywających się w Kołobrzegu. Artyści wykonają Divertimento W.A. Mozarta, Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 -II. Canzonetta: Andante P. Czajkowskiego, dzieło P. Hindemitha Trauermusik per viola e archi, Concerto Liliowe per due violini e archi op. 41 II. Andante con moto e rubato, III. Allegro molto con brio S. Czarneckiego, a koncert zakończy wspaniała Suita op. 29 nr 2 Gustava Holsta.

Wszystkie koncerty w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze" są biletowane. Bilety do nabycia w Regionalnym Centrum Kultury oraz godzinę przed koncertem przy wejściu do Bazyliki. Cena biletu: 25 zł (ulgowe 20 zł).

23 LIPCA 2015 GODZ. 20.30 BAZYLIKA W KOŁOBRZEGU
XV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "MUZYKA W KATEDRZE"
Orkiestra Europejskich Warsztatów Muzycznych i Letnich Warsztatów Orkiestrowych oraz pedagodzy-soliści

Noty biograficzne:

Orkiestra Europejskich Warsztatów Muzycznych i Letnich Warsztatów Orkiestrowych składa się z uzdolnionych muzyków młodego pokolenia z Polski i zagranicy, którzy w lipcu przyjeżdżają do Kołobrzegu, aby pod kierunkiem wybitnych pedagogów i artystów kształcić swój warsztat muzyczny i występować przed kołobrzeską publicznością. Soliści występujący w koncercie poza pracą pedagogiczną w uznanych polskich i zagranicznych uczelniach muzycznych, posiadają również bogate dossier artystyczne.

Jan Stanienda - ukończył warszawską Akademię Muzyczną im. F. Chopina w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Jakowicza. Od 1975 roku był członkiem słynnej Polskiej Orkiestry Kameralnej prowadzonej przez Jerzego Maksymiuka. Z zespołem tym występował od 1977 roku, zarówno jako koncertmistrz, jak i solista, prawie na wszystkich kontynentach. W 1976 roku otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Niccoló Paganiniego w Genui. Grał z wieloma wybitnymi osobistościami świata muzycznego, jak: sir Yehudi Menuhin, Maurice André, Michaela Petri, Wanda Wiłkomirska, Krzysztof Jakowicz, Nigel Kennedy, Guy Touwron, Janos Starker, Barbara Hendricks, Moris Boweg, Grzegorz Nowak, Ewa Pobłocka. Koncertował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, w Berliner Philharmonie, Concertgebouw w Amsterdamie, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Barbican Center i Royal Albert Hall w Londynie (BBC Henry Wood Promenade Concerts), a także w Santa Cecilia w Watykanie i wielu, wielu innych. Od 1986 do 1990 roku był koncertmistrzem orkiestry "Sinfonia Varsovia", a wcześniej Polskiej Orkiestry Kameralnej. W latach 1992-1995 był kierownikiem artystycznym Orkiestry Kameralnej "Leopoldinum", a od 1996 roku jest dyrektorem artystycznym Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej "Wratislavia". Jan Stanienda koncertował z wieloma zespołami w Polsce i na świecie, w tym w latach 1991-1992 był pierwszym skrzypkiem w Orchestre de Chambre National de Touluse. Z zespołem tym oraz wybitną sopranistką Barbarą Hendricks wystąpił w dniu 1 stycznia 1992 roku w koncercie "Muzyka przeciwko zgiełkowi wojny" w Dubrowniku. Artysta dokonał szeregu nagrań dla Polskiego Radia i radia Francuskiego (RFI), Telewizji Polskiej i Telewizji Francuskiej, a także firm płytowych: APERTO, LINN RECORDS, PAVANE, KOS RECORDS, DUX, TONPRES. Jan Stanienda poza działalnością artystyczną zajmuje się pedagogiką — jest profesorem klasy skrzy-piec w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.


Miejsce

Regionalne Centrum Kultury
Lokalizacja:
Regionalne Centrum Kultury - Strona WWW
Ulica:
ul. Solna 1
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kup Bilecik

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Kino na leżakach
Obrazy bez autora (DKF)
Żegnaj mój synu (DKF)
Zdrajca (DKF)
Kino na leżakach
Ojciec (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia