nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Przelotne opady deszczu

17°C

Kołobrzeg

Przelotne opady deszczu

Wilgotność: 91%

Wiatr: 23 km/h

  • 05 Lip. 2020

    Przelotne opady 23°C 17°C

  • 06 Lip. 2020

    Rain 20°C 15°C

A A A
E-mailDrukuj

Od symfonii Dworzaka do "Koncertu de Aranjuez" Rodrigo

Wydarzenie

Od symfonii Dworzaka do
Tytuł:
Od symfonii Dworzaka do "Koncertu de Aranjuez" Rodrigo
Kiedy:
Cz, 16. lipiec 2015, 20:30
Gdzie:
Bazylika NMP (katedra) - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Koncerty
Odsłony
22541

Opis

Drugi koncert XV Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze" to druga orkiestra, tym razem złożona z utalentowanej młodzieży doskonalącej swój warsztat podczas XXII Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych w Szczecinie organizowanych przez Zamek Książąt Pomorskich od ponad dwudziestu lat. W tym roku udział w warsztatach bierze młodzież z Polski, Niemiec, Chorwacji i Białorusi. Orkiestrą dyrygował będzie dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Jan Miłosz Zarzycki. Ten ceniony dyrygent koncertował w Polsce i na świecie z większością polskich orkiestr filharmonicznych. W koncercie będzie także okazja do wysłuchania partii gitarowych w wykonaniu solisty Jakuba Kościuszki, koncertującego z orkiestrami Filharmonii Szczecińskiej, Świętokrzyskiej, Zielonogórskiej oraz orkiestrą Talenty Szczecina i Camerata Nova, laureata międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych. Dyrektor artystyczny festiwalu, Przemysław Kieliszewski poleca uwadze słuchaczy genialną IX symfonię "Z nowego świata" Dworzaka oraz "Concierto de Aranjuez" Joaquína Rodrigo, które znajdą się w programie koncertu. Utwór Rodrigo zachwyca tym bardziej, żę jego słynna druga część wyraża tęsknotę kompozytora za pokojem i pięknem w obliczu wojny. Jak dzieła te zabrzmią we wnetrzu zabytkowej kołobrzeskiej Katedry będzie można usłyszeć 16 lipca br. o godz. 20.30.

Wszystkie koncerty w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze" są biletowane. Bilety do nabycia w Regionalnym Centrum Kultury oraz godzinę przed koncertem przy wejściu do Bazyliki. Cena biletu: 25 zł (ulgowe 20 zł).

16 LIPCA 2015 GODZ. 20.30 BAZYLIKA W KOŁOBRZEGU
XV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "MUZYKA W KATEDRZE"
Od symfonii Dworzaka do "Koncertu de Aranjuez" Rodrigo

Noty biograficzne

XXII Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne w Szczecinie, przebiegające w tym roku pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, od ponad dwudziestu lat na stałe wpisały się w ogólnopolski i europejski kalendarz propozycji kulturalnych. Projekt organizowany jest z myślą o uzdolnionej młodzieży szkół średnich i studentach uczelni muzycznych z Polski i zagranicy. Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna utworzona w ramach projektu koncertuje podczas Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze" w Kołobrzegu, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Szczecinie, a także w kościele Św. Katarzyny w Schwedt.

Jan Miłosz Zarzycki dyrygował większością polskich orkiestr filharmonicznych. Koncertował w Niemczech, Francji, Austrii, Holandii, Czechach, Rosji, Macedonii, USA, Portugalii, Meksyku, Norwegii, Belgii, we Włoszech, na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Nagrał dziesięć płyt. Laureat Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Finalista i laureat międzynarodowych konkursów muzycznych we Włoszech, w Hiszpanii i na Węgrzech. Współpracował z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, z orkiestrą Sinfonia Varsovia oraz z Warszawską Operą Kameralną. Dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Jakub Kościuszko występował z recitalami w całej Polsce, Austrii, Niemczech i Holandii. Wykonywał koncerty z orkiestrami Filharmonii Szczecińskiej, Świętokrzyskiej, Zielonogórskiej oraz orkiestrą Talenty Szczecina i Camerata Nova. Zdobywał laury na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach gitarowych. Jako kameralista współpracował ze skrzypkiem Jackiem Ropskim oraz muzykami z The Hague Guitar Quartet. Nagrał dwie płyty: "Here Comes The Silent Dusk. Music of Marek Pasieczny", bardzo ciepło przyjętą przez słuchaczy i krytyków muzycznych w całej Europie, oraz "Guitar Recital". W roku 2009 ukończył z wynikiem celującym Akademię Muzyczną we Wrocławiu, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Piotra Zaleskiego, oraz Królewskie Konserwatorium w Hadze w klasie maestro Zorana Dukića. Rok później otrzymał dyplom z wyróżnieniem oraz stypendium od maestro Oscara Ghiglii podczas kursu Accademii Chigiana w Sienie. Uczestniczył w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez takich gitarzystów jak: Abel Carlevaro (Urugwaj), Oscar Ghiglia (Włochy), Scott Tennant (USA), Roberto Aussel (Argentyna), Pavel Steidl (Czechy). Jego biografia została umieszczona w "Leksykonie Polskiej Gitary" gdy miał 16 lat. Swoją wiedzą dzieli się ze studentami Akademii Sztuki w Szczecinie oraz uczniami Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie.


Miejsce

Bazylika NMP (katedra)
Lokalizacja:
Bazylika NMP (katedra) - Strona WWW
Ulica:
ul. Mariacka 5
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kup Bilecik

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Kino na leżakach
Obrazy bez autora (DKF)
Żegnaj mój synu (DKF)
Zdrajca (DKF)
Kino na leżakach
Ojciec (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia